دکتر آناهیتا والی

متخصص پوست و مو


كلينيك سپيد

نشانی مطب

فوتوتراپي در مطب

تجهيزات جديد مطب

خدمات ارايه شده در مطب

چگونه از تغييرات مربوط به پيرى پوست جلوگيرى و آنها را اصلاح كنيم ؟

پیرى پوست و تغییر چهره كه در یک آدم ٦٠ساله نسبت به ٢٠ سالگى ظاهر میشود و حسرت آن چهره زیبای قبلی را میخورد ناشى از ٢ عامل میباشد
١- از دست دادن حجم
٢- از دست دادن خاصیت الاستیسیته ( كشسانى ) بودن
براى برگرداندن حجم از چند روش با مواد پر كننده مختلف استفاده كنیم.

شایع ترین آنها ژل ها میباشد ژل ها به ٣ دسته دائم ، موقت ، نیمه موقت تقسیم می شوند :
ژل هاى دائم به دلیل عوارض زیاد امكان جابه جایى گزینه خوبی نیستند و حتى اگر این عوارض رخ ندهد به دلیل خود مسئله دائمى بودنشان چون سایر نسوج صورت تغییرات مربوط به پیرى را طى میكند و این ژل ها ثابت مى مانند ترجیح داده نمی شوند
ژل های موقت زمان بسیار كمی در حدود ٢_٣ ماه دارند كه مثلا برای حجم دهی موقت لب ها مورد استفاده قرار می گیرد .
ژل های نیمه موقت یا نیمه دائم ماندگاری حدود ٢_٣ سال را دارا هستند كه غالبا از جنس هیالورونیك اسید كراس لینک هستند .
هیالورونیک اسید ماده ایی است كه در بدن خود انسان وجود دارد و قسمت اعظمی از نسج همبندی را تشكیل می دهد وجنس ان قند مركب یا پلی ساكاریدهای پیچیده میباشد .

خوشبختانه این مواد امروزه به طور سنتزی تهیه شده كه البته كیفیت های متفاوت دارد و همین علت تفاوت قیمت ژل ها می باشد و برای حجم دهی مورد استفاده قرار میگیرد .راه دیگر برای حجم دهی صورت استفاده از چربی خود شخص می باشد كه سلول های چربی به عنوان بهترین پركننده عمل میكنند ، برای افزایش ماندگاری چربی وافزایش گرفتن این گونه گرافت یا پیوند میتوان با آن را PRP كه استخراج پلاكت ها یا سلول های بسیار جوان از خون هست توأمان كنیم .

خاصیت كشسانی یا الاستیسیته پوست به علت وجود الیاف الاستیك یا كشسان در پوست ایجاد می شود .برای فهم بهتر این مطلب شما می توانید پوست را با لباس های استرج كه الیاف الاستیك دارد مقایسه كنید ، الیاف موجود در این گونه لباس ها ، لباس شما را صاف و و کشیده قرار میدهد و اگر لباس شما در معرض نور افتاب یا حرارت قرار بگیرد یا با اب گرم شسته بشود و یا اتو شود ، كم كم لباس شما شل و آویزان خواهد شد.

در پوست هم در اثر مواجه با عوامل محیطی مثل گرما نور خورشید به مرور زمان و در گذر سالیان رشته های الاستیك تخریب می شود و پوست شل و اویزان خواهد شد . بنابراین برای حفظ خاصیت كشسان پوست بهترین كار پرهیز از گرما " نورافتاب و سایر عوامل آسیب رسان كه در پست های قبلی در همین كانال به ان اشاره شده است.

هرگاه كه بدن غنی از مواد پروتئینی ، ویتامین ها و مواد انتی اكسیدان مثل ویتامین C و ویتامین E باشد بهتر در مقابل مواد اسیب زا مقاومت می كند ، بنابراین خوردن میوه های حاوی ویتامین C " میوه های رنگی مخصوصا میوه های قرمز كه غنی از مواد انتی اكسیدان هستند به حفظ خاصیت كشسان پوست كمک می كند .اما اگر این خاصیت از دست رفت به مقدار كمتر با لیزرهای تخریبی مثل لیزر فركشنال كه سلول های فیبروپلاست را تحریک می كند كه دوباره الیاف الاستیك بسازند وبه میزان بیشتر می توانیم با استفاده از لیفت با نخ خاصیت كشسان پوست را تا حدود زیادی اصلاح كنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان فیض ، ابتدای خیابان ارباب
تلفن : 36627780 - 0313

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیخدمات ارائه شده در مطببرنامه هفتگي و نشاني مطبخوب و بدمقالات پژوهشیمطالب و مقالاتدستورالعمل هاي مشكلات شامیکرونیدلینگليزر ليپوليزليزر فتوفشيالدر مو پن چيست؟كربوكسى تراپى چيست؟تشخیص و درمان بیماریهای جوانسازی ماندگار با تزرييوگاوزيبائي